Jeśli zabawa to tylko w Stężycy

Stężyca to miejsce, w którym tradycja spotyka się z nowoczesnością. Żeby przekonać się o sile lokalnej kultury wystarczy przyjść na jedną z plenerowych imprez, których w letnim sezonie nie brakuje. Największą są organizowane co roku Dni Stężycy, na które chętnie przyjeżdżają nie tylko mieszkańcy gminy i powiatu, ale również turyści.

Obok propozycji lokalnych instytucji kultury, warto śledzić kalendarz imprez Wyspy Wisła. Wypełniają go festiwale, koncerty, spektakle, projekcje filmowe i atrakcje dla najmłodszych. Jest też mnóstwo imprez tanecznych – dyskotek, dancingów i wieczorów tematycznych.

Na deskach nadwiślańskiego amfiteatru można usłyszeć wszystkie gatunki począwszy od muzyki ludowej i klasycznej poprzez gospel aż po reggae i rocka. To miejsce dla solistów, zespołów, instrumentalistów. W programie są także koncerty gwiazd. W ubiegłym roku zagrali Varius Manx i Czerwone Gitary. Jednym z ubiegłorocznych hitów okazał się I też Jesienny Przegląd "Spotkanie z Folklorem - Wyspa Wisła 2013", który gościł blisko 30 zespołów ludowych z powiatu ryckiego, puławskiego, lubartowskiego, garwolińskiego i kozienickiego.

W każdy weekend Wyspa Wisła tętni imprezowym życiem. Można przyjść na imprezę klubową, którą rozkręcają DJe z całej Polski i pobawić się na dancingu przy muzyce na żywo. Są też wieczory tematyczne m.in. w klimacie Las Vegas, przedwojennego Chicago, Boogie night czy gorącej Kuby. Na tych, którzy cenią muzykę klasyczną czekają piątkowe wieczory przy nastrojowych dźwiękach fortepianu, skrzypiec czy akordeonu. To idealny pomysł na romantyczny wieczór we dwoje.

W Stężycy warto też zorganizować imprezę integracyjną i biznesową. Dzięki warunkom lokalowym, jakie oferuje kompleks Wyspa Wisła, profesjonalnej obsłudze i świetnej bazie noclegowej każda na pewno się uda. Do tego niezapomniane plenery, które wzbogacą imprezy integracyjne w terenie.

Oprócz tradycyjnego ogniska, pikniku firmowego czy kuligu można sięgnąć po mniej popularne pomysły jak rajd samochodami terenowymi, spływ kajakowy, lot balonem, wyścig na skuterach śnieżnych czy budowę igloo.

Zobacz również