Komfortowy azyl na łonie natury

Naturalne bogactwo i niezapomniane widoki Doliny Środkowej Wisły. Do tego komfort nowoczesnej architektury, profesjonalna obsługa i niezliczone możliwości rekreacji, jakie oferuje kompleks Wyspa Wisła w połączeniu ze świetnie rozwiniętą agroturystyką. Wypoczynek w Stężycy to doskonała propozycja dla całej rodziny. Tu znajdziesz relaks, na który zasługujesz.

Stężyca leży nad Wisłą, niecałe 100 kilometrów od Warszawy. Warto tu zajrzeć i przekonać się, że turystyczne perełki tej części województwa lubelskiego nie kończą się na Kazimierzu Dolnym i Nałęczowie. Ze względu na swoje położenie i ukształtowanie terenu, Stężyca to prawdziwy raj dla amatorów sportu i aktywnego wypoczynku. W lecie rower, kajak i trening cross-fit na świeżym powietrzu, w zimie łyżwy, narty i sanki. Idealne warunki znajdą tu również miłośnicy kąpieli słonecznych. Piaszczysta plaża i najczystsze miejsce do kąpieli w okolicy to alternatywa dla zatłoczonych nadbałtyckich i mazurskich kurortów, gdzie w tłumie turystów trudno o prawdziwy spokój. Stężyca to także obowiązkowy punkt na mapie miłośników historii, których na pewno zainteresuje kilkusetletnia historia miejscowości i jego zabytki.

Nowoczesny kompleks Wyspa Wisła w Stężycy powstał z myślą o tych, którzy szukają azylu na łonie natury, ale nie chcą rezygnować z komfortu i rozrywki. To miejsce, które łączy w sobie atrakcje sportowe, kulturalne i kulinarne dla dzieci i dorosłych. Do dyspozycji jest wypożyczalnia sprzętu wodnego, pomosty dla wędkarzy i nowoczesny naturalny plac zabaw. Można także korzystać ze ścieżek rowerowych i spacerowych oraz tras nordic walking. W zimie narciarze i saneczkarze mogą korzystać ze stoku, a łyżwiarze z naturalnego lodowiska.

W głównym budynku kompleksu, w trzech wielofunkcyjnych salach można prowadzić konferencje i szkolenia, a także organizować imprezy okolicznościowe, rodzinne i kulturalne. Do dyspozycji gości jest restauracja z tarasem o powierzchni ponad tysiąca metrów kwadratowych oraz amfiteatr z zadaszoną sceną, w którym zmieści się aż trzy tysiące widzów. To idealne miejsce do letnich festiwali, koncertów i filmowych projekcji "pod chmurką".

W programie można znaleźć także wydarzenia okolicznościowe m.in. imprezy andrzejkowe i sylwestrowe. Wszystkie, poza świetnie dobraną muzyką wyróżnia starannie dobrane menu, które zadowoli najbardziej wymagające podniebienia. (szczegółowe informacje o rozrywce w kompleksie Wyspa Wisła i nie tylko można znaleźć w zakładce Atrakcje).

Zobacz również